Yhteystiedot

HALLINTO

Teija Savolainen
Liikunta- ja vapaa-aikapäällikkö
p.  050 587 0733
teija.savolainen@orimattila.fi

Sanna Honka
Toimistosihteeri
p. 044 781 3533
sanna.honka@orimattila.fi

Liikuntatoimisto
liikunta@orimattila.fi


LIIKUNNANOHJAUS

Jenna Kemppainen
Ma. liikunnanohjaaja
p. 040 837 5095
jenna.kemppainen@orimattila.fi

Heidi Kilkki
Liikuntaneuvoja
p. 044 7813928
heidi.kilkki@orimattila.fi


UINNINVALVOJAT

Jari Hiltunen
Sari Parviainen

puhelinnumero: 0405442403
etunimi.sukunimi@orimattila.fi


ORIMATTILAN UIMAHALLI

Uimahallin kahvio: 044 781 3576


LIIKUNTAPAIKKOJENHOITO

Palvelunumero: 044 781 3604 (vuorossa oleva liikuntapaikkatyöntekijä)

Ville Erola
Liikuntapaikkamestari
p. 0400 494 456
ville.erola@orimattila.fi

Juho Laitinen
Liikuntapaikkojenhoitaja
p. 044 781 3939
juho.laitinen@orimattila.fi

Taisto Reinikainen
Liikuntapaikkojenhoitaja
p. 040 771 7917
taisto.reinikainen@orimattila.fi


KOULUJEN LIIKUNTASALIT
liikunta@orimattila.fi

Raija Hairetdin
Toimistosihteeri
p. 044 781 3601


LÖYTÖTAVARAT

Orimattila Areenalle ja uimahallille jääneitä tavaroita voi tiedustella uimahallilta kahvion aukioloaikoina. Ulkoliikuntapaikoille unohtuneita tavaroita kannattaa kysyä liikuntapaikkojenhoitajilta!